Žirgų šėrimas aliejumi dabar yra gana visuotinai priimtas kaip geras būdas aprūpinti papildomas nekrakmolo kalorijas tiems žirgams ir poniams, kuriems reikia papildomų kalorijų darbui ar svorio augimui, bet kuriems reikia mažai krakmolo ir cukraus turinčios dietos. Daugelis vartotojų taip pat pripažįsta, kad maitinant aliejumi, kailis bus blizgus ir oda bus sveika.
Tačiau pastaraisiais metais aliejaus rūšiai ir jo sudedamosioms riebalų rūgštims buvo skiriamas vis didesnis dėmesys, o tyrimai buvo skirti polinesočiosioms riebalų rūgštims (arba PUFA) ir ypač dviem grupėms, kurios, kaip manoma, turi ypatingą poveikį žirgų sveikatai.
Omega 3 riebalų rūgštys, gaunamos iš ALA (alfa-linoleno rūgšties), įskaitant EPA (eikozapentaeno rūgštį) ir DHA (dokozaheksaeno rūgštį). Žirgas sugeba paversti ALA į EPA ir DHR, kai ALA gaunama su maistu.
Omega 6 riebalų rūgštys, gaunamos iš LA (linolo rūgšties).
Ir omega 3, ir omega 6 atlieka daug svarbių vaidmenų organizme, įskaitant:
- Sąnarių sveikata
- Kanopų sveikata
- Reprodukcija
- Imuninė funkcija
- Endokrininė (hormoninė) funkcija
- Kvėpavimo funkcija
- Neurologinė funkcija
- Odos ir kailio būklė
Omega 6 metabolizuojamos, kad susidarytų svarbios cheminės medžiagos, kurios yra susijusios su skausmo ir uždegiminiu atsaku, kuris yra gyvybiškai svarbus palaikant pradinį žirgo imuninį atsaką po traumos ar ligos, todėl dauguma jų tapo žinomi kaip priešuždegiminiai. Kukurūzų aliejus, sojų aliejus ir saulėgrąžų aliejus turi daug omega 6.
Omega 3 – ne tik vaidina pagrindinį vaidmenį daugelyje medžiagų apykaitos procesų, bet ir pagrindinis jų vaidmuo yra palaikyti paties žirgo priešuždegiminius procesus. Aliejai, kuriuose yra daug omega 3, yra žuvų taukai ir sėmenų / linų aliejus. Žuvų taukuose yra EPA ir DHR, o sėmenų aliejuje yra ALA, kuris arklio organizme gali virsti EPA ir DHR.
Natūralią gamtoje gyvenančių žirgų mitybą daugiausia sudaro šviežias pašaras, kuriame yra daugiau omega 3 riebalų rūgščių nei omega 6 riebalų rūgščių – ypač kai auga žolė. Tyrimai nevisiškai nustatė idealų omega 3 ir omega 6 santykį dietoje, tačiau manoma, kad šviežioje žolėje omega 3 ir omega 6 santykis yra nuo 3 iki 4:1.
Priešingai, šiuolaikinis sportinis žirgas paprastai šeriamas javų ir džiovintų pašarų mišiniu, o ši dieta turi daug daugiau omega 6 nei omega 3, nes grūduose natūraliai yra daugiau omega 6, o dėl sauso šieno netenkama dauguma omega 3. Taigi ši dieta paprastai turės daug didesnį priešuždegiminių omega 6 riebalų rūgščių kiekį ir žemą omega 3 kiekį, kad palaikytų paties žirgo priešuždegiminius procesus.
Dabar pripažįstama, kad daugumos žirgų ir ponių, racione papildomi omega 3 šaltiniai yra gyvybiškai svarbūs siekiant padėti priešuždegiminiams procesams ir padeda užtikrinti tinkamą omega 3 ir omega 6 santykį racione, kad būtų palaikoma optimali sveikata.
Praktinėse šėrimo situacijose, nors žuvų taukuose yra daugiau nei augaliniuose EPA ir DHR šaltiniuose, jie gali būti labai neskanūs, be to, kyla klausimų dėl tvarumo ir žuvų taukų naudojimo poveikio aplinkai.
Taigi dėl EA Supreme Omega Oil sudėties daugumai žirgų gaunama akivaizdi ir pastebima nauda, kai šeriama 30–60 ml. dieną šio papildomo omega 3 riebalų rūgščių šaltinio.
Sudėtis per 30ml:
Linseed/flax Oil 30mls | Omega 3 fatty acids 15.7g |
---|---|
Omega 6 fatty acids 4.2g | Omega 3: Omega 6 ratio 3.7 :1.0 |